NAPÍŠTE NÁM
DOHODNÚŤ KONZULTÁCIU
OBJEDNAJTE SI KATALÓG
POSLAŤ PROJEKT ZNÁMEMU
POSLAŤ PONUKU ZNÁMEMU
OPÝTAJ SA ARCHITEKTA
DOHODNÚŤ KONZULTÁCIU
Využite našu odbornosť, skúsensti a možnosti zliav na materiály.
Dohodnite si s nami osobné stretnutie k výstavbe domu
Ďakujeme za Váš záujem o pracovnú pozíciu v našej spoločnosti. Nevyhnutnou súčasťou
Vašej žiadosti o zamestnanie je priloženie životopisu,
prípadne motivačného listu.

Cena katalógu je 4,50 EUR s DPH. Publikáciu zasielame na dobierku, kde ešte účtujeme cenu poštovného a balného (+3,30 EUR).

INFOCENTRUM
Výstavba domu z nášho katalógu
Výhodné programy
OPTIMAL
EXKLUZÍV

Takmer* každý dom z nášho katalógu ponúkame na výstavbu v 2 energeticky kvalitatívnych triedach: OPTIMAL (A1-ultra-nízkoenergetické domy) a EXKLUZÍV (A0-takmer nulové budovy).

Realizujeme murované domy s dodávkou na kľúč alebo do etapy holodom.

 

Rozdiely v programoch sú v riešení konštrukcií, tepelných izoláciách, založení stavby, technologickom vybavení ako aj výbere materiálov. Dodávka na kľúč je následne samostatne rozdelená do troch programov - Ekonomik, Štandard a Prestíž. Ceny realizácie každého domu sú prepočítane pre danú energetickú triedu a program dodávky interiéru podľa voľby materiálového vybavenia.

Zvoľte si to správne riešenie Vášho domu.

 

*Tvarový faktor niektorých domov už neumožní projekčné riešenie domu do triedy A0. 

Cennik

Cieľom tohto programu je ponúknuť cenovo výhodné riešenie domu, z hľadiska vstupných ale aj prevádzkových nákladov. Daný program má za cieľ nájsť zlatý stred v pomere cena/výkon - znížiť nadobudacie náklady domu, ale s dôrazom na ekonomickú efektívnosť následnej prevádzky.

 

Bývanie v tomto dome je ekonomické aj ekologické. Ušetríte za vstupné náklady, ale napriek tomu získate stavbu vo veľmi vysokom štandarde, čo zabezpečí istotu trvalej hodnoty Vašej investície – poctivý murovaný ultra-nízkoenergetický dom. 

Dom sa po konštrukčnej stránke oproti domu v programe "Exkluzív" líši v zvolenom materiále murovacích tvárnic -  su použité pórobetónové tvárnice zn.YTONG YQ (v Exkluzíve je konštrukcia obálky riešená z vápenopieskových tvárnic zn.Silka). Úspora vstupných nákladov je dosiahnutá ďalej použitím cenovo menej náročných materiálov vybavenia. Tieto technológie a materiály boli donedávna považované za vyšší štandard, plnohodnotne zabezpečia trvalú nízkoenergetickosť stavby.

 

 

Výhody a nevýhody domu energetickej triedy A1:

 

+

murovaný dom

optimálne nadobúdacie náklady

cena vrátane dodávky základovej dosky, založenej na expandovanom polystyréne

vysoká životnosť stavby

nízke náklady na údržbu domu

prirodzené vetranie (iba lokálna rekuperácia)

ľahká údržba a bezporuchovosť

 

-

vyššie prevádzkové náklady (náklady na vykurovanie) oproti Exkluzív domu

Dom s minimalizáciou energetických strát v konštrukcii obálky domu a s používaním kompletného technologického riešenia smerujúceho k nízkym spotrebám energie na kúrenie (cca 10-15kW/m2/rok), chladenie, prípravu teplej vody, či spotrebu el.energie.

 

Základnými atribútami domu v porovnaní s programom OPTIMAL je napr. tepelno-izolačne kvalitnejšia obálka domu – zateplenia strechy, podlahy a stien, založenie stavby s prídavným tepelno-izolačným odizolovaním domu od zeme penovým sklom. Zdrojom vykurovania je tepelné čerpadlo, nútená centrálna rekuperácia použitého vzduchu a ďalšie prvky v súvislosti so znížením spotreby energii a zabezpečenie vzduchotesnosti obálky stavby (iným spôsobom riešenie stavebných otvorov - okná a vstupné dvere) ako aj vyšší štandard riešenia technológií (termostaty v každej izbe, fotovoltika a pod.).

Je tu potrebné bezpodmienečne zabezpečiť správnu orientáciu domu na pozemku - vzhľadom na svetové strany pre pasívne slnečné tepelné zisky (obytné miestnosti orientovať na južnú svetovú stranu a obslužné, technické miestnosti na severnú). Zároveň je ale potrebné zabezpečiť ochladzovanie domu v lete tienením (exteriérovými žalúziami, roletami alebo pomocou TČ, rekuperácie, samotnou architektúrou domu, ale napr. aj tzv.”terciálne” - stromami a pod.). 

Program Exkluzív je riešením pre dosiahnutie minimálnych nákladov na energie so snahou o maximálne priblíženie sa k takmer nulovému domu (do výsledku vstupuje nielen návrh a tvar objektu, ale aj individuálne možnosti na pozemku - osadenie domu, susedné tienenie atď.).

 

 

Výhody a nevýhody domu energetickej triedy A0:

 

+

murovaný dom (konštrukcia z vápeno-pieskových dielcov zn.Silka)

cena vrátane dodávky základovej dosky, založenej na penovom skle

najninižšie prevádzkové náklady

vysoká životnosť stavby

výborná akumulácia muriva

zdravé životné prostredie

 

-

vyššie nadobúdacie náklady

komplikovanejšia realizácia krbu či krbových kachiel

životnosť technológií je výrazne nižšia ako životnosť pasívneho (TNB) domu